Translate

Szukaj

Współpraca?

Kontakt : mal.gorna0@gmail.com

sobota, 1 kwietnia 2017

A gdyby tak...#10

I stuknęła dycha! Za dwa miesiące ta seria będzie miała roczek! Czy to nie piękne? ❤ Ale dobra, nie o tym teraz.
A jeszcze zanim zaczniemy, to jak obchodzicie prima aprilis? Piszcie w komentarzach, jeśli chcecie, chętnie poczytam :)

A teraz treść właściwa. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, co by było gdybyśmy się wyłączyli.
Dobra, nie musimy wyłączać siebie, ale na przykład swój telefon, komputer, telewizor. Są jeszcze tacy, którzy mogliby zostawić swoją pracę w pracy.
Gdy już to wszystko zostawimy za sobą to możemy cieszyć się całą resztą. Spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi, albo nawet posiedzieć i popatrzeć na chmurki, deszcz, kwiatki, książki leżące na półce...Na COKOLWIEK innego niż telefon, czy telewizor, który siłą rzeczy nas izoluje, chociaż możemy tego nie odczuwać jakoś specjalnie. Może nam się wydawać, że jesteśmy nowocześni i lepsi, bo non-stop jesteśmy połączeni z prawie całym światem.


Okej, to prawda. Ale po co nam stałe połączenie z całą resztą ludzi, których w ogóle nie znamy, tylko zostawiamy lajki pod ich zdjęciami na facebook'u czy instagram'ie skoro nie budujemy relacji z osobami, które mieszkają w tym samym domu? Jak zabiorą nam internet, a w najgorszym wypadku prąd, to co wtedy?

Okazuje się, że nawet nie wiesz jak ma na imię twoja siostra, ale pamiętasz jaką ma nazwę na jednym z portali społecznościowych. Pewnie nawet byś nie zauważył, że masz jeszcze rodzinę gdyby prądu nie zabrali!
Ale nic straconego, zawsze możecie pogadać.
"Wyłączyli nam prąd i porozmawiałem ze swoją rodziną. Okazuje się, że to całkiem spoko ludzie." 
Dobra, wyszło na to, że trochę histeryzuję i przesadzam, ale proszę, zwróćcie na to uwagę. Człowiek nie jest stworzony do samotności, tylko po to, żeby żyć z drugim człowiekiem obok. Z mamą, tatą, siostrą, kuzynem, wujkiem, przyjacielem i wieloma innymi ludźmi. A jednak próbujemy się wyprzeć swoich potrzeb i sami się zamykamy przed ludźmi, a później okazuje się, że nikt nas nie przytuli kiedy będziemy smutni, bo nikogo obok nie ma!

Dzisiaj tak inaczej. W końcu 1 kwietnia 😋


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz