Translate

Szukaj

Współpraca?

Kontakt : mal.gorna0@gmail.com

czwartek, 13 kwietnia 2017

5 sposobów na rozwój

Mało postów w tym...Roku? Tak, tak wiem. Jednak nic nie poradzę na to, że trzeba się realizować w wielu dziedzinach życia, a ja od tego roku zaczęłam poszerzać horyzonty.

Są różne sposoby na rozwijanie się i dzisiaj chciałbym Wam powiedzieć o 12 sposobach rozwoju kulturowego.

1) Czytanie książek 

Oczywiście zaczynam od rzeczy najbliższej mojemu sercu. Czytanie wspomaga pamięć, poprawia koncentrację, rozwija wyobraźnię, pomaga w doborze słów podczas mówienia i pisania oraz jest dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Przyjemne z pożytecznym!

2) Kino 

Kino jest chyba najpopularniejsze, ponieważ nie wymaga zbyt dużego wysiłku umysłowego i zabiera mniej czasu niż czytanie. Nazywam to "opcją dla leniwych". Boli mnie kiedy słyszę, że ktoś zamiast przeczytać książkę czeka aż będzie film, ale nie ważne. Jest to jakaś forma kultury. Uważam że kino może zmienić nasze spojrzenie na wiele rzeczy lub pokazać nam inną kulturę (bo może to być na przykład jakoś stary zagraniczny film, ale niekoniecznie).

3) Scena 

Pod tym podpunktem możemy umieścić kilka rodzajów sztuk wystawianych na scenie : 
- Teatr "zwykły" 
- Teatr muzyczny 
- Opera  
- Balet 

Wszystkie te miejsca łączy kilka rzeczy. Po pierwsze jest to najciekawsza forma rozrywki kulturowej. Można się pośmiać, popłakać, pomyśleć albo po prostu zachwycać się pięknym strojami, muzyką, wykonaniem, tańcem i wszystkim innym co nas otacza. Tutaj chodzi o emocje jakie są przekazywane przez artystów do widzów. Być może utożsamiamy się z bohaterami sztuki, albo siedzimy na sali i dobrze się bawimy patrząc na akcję odbywającą się na scenie. W każdym razie przeżywamy i to jest ten rozwój. Czasem nawet nie jesteśmy tego świadomi że czegoś się uczymy.


4) Spotkania autorskie 

Na takich spotkaniach można poznać naprawdę ciekawych ludzi, nie tylko samych autorów, ale także osób które mają podobne zainteresowania. Po za tym słuchając tych wszystkich ludzi zdobywamy wiedzę, czerpiemy inspiracje i uczymy się na cudzych doświadczeniach. 

5) Muzea i wernisaże 

Chodząc po muzeach patrzymy na eksponaty nawet sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu wieków. Poznajemy tamtejsze czasy, kulturę, życie i mamy możliwość obserwowania rozwoju z jednej epoki do drugiej. A co do wernisaży to mamy do czynienia z prawdziwymi artystami, którzy potrafią nas zachwycić nawet "zwykłym" zdjęciem samotnego drzewa. Poznajemy człowieka po jego sztuce, w której chowa emocje, wspomnienia, zdarzenia i wszystko inne co przyjdzie mu do głowy.  Pozwala nam to otworzyć się na nowe wyzwania w życiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz