Translate

Szukaj

Współpraca?

Kontakt : mal.gorna0@gmail.com

niedziela, 30 kwietnia 2017

Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym.

Autorka : Regina Brett
Wydawnictwo : Insignis
Liczba stron : 355
Data wydania : 6 listopada 2013

"Nowa książka autorki bestsellera Bóg nigdy nie mruga, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Tym razem Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy cudów. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie. Regina Brett nie stawia przed swoimi czytelnikami zadania ponad ich miarę. Niezależnie od tego, czy humorystycznie, czy refleksyjnie, zawsze pisze z niezachwianą wiarą w człowieka, w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje możliwe. Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. To 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów. "

Zawsze porównywałam się z innymi, myślałam o sobie gorzej, wmawiałam, że niczego nie osiągnę. I wiecie co? To jedno, wielkie, zakłamane samo w sobie kłamstwo! Wiem, że może to zdanie nie jest poprawne gramatycznie czy coś, ale inaczej nie umiem tego wyrazić.

Po przeczytaniu wcześniejszej książki Reginy Brett zaczęłam doceniać życie i to co mam wokół i teraz pisząc recenzję kolejnych 50-ciu lekcji widzę te zmiany jakie we mnie zaszły od tamtej pory. Jednak wiadomo, że nie pozbyłam się wszystkiego od razu. Dalej myślałam, że niczego nie osiągnę. A teraz? Teraz mogę wszystko, jeśli chcę. Z czyjąś pomocą, ale mogę. Ta książka wyciągnęła mnie z mojego błędnego myślenia. 
Ja jestem cudem, moja rodzina jest cudem, moi przyjaciele są cudem i TY jesteś cudem! 
Tylko musisz w to uwierzyć, zaakceptować. A może nikt Ci tego nie powiedział i o tym nie wiedziałeś? Jeśli nie, to ja mówię to teraz. Jesteś cudem. Tak, właśnie TY. 
Jesteś w takim miejscu w jakim masz być, uwierz w to i rób to co masz robić. Jeśli nie wiesz jak, to się módl. 
"Tam gdzie kończy człowiek, zaczyna Bóg" 
Dzięki dziennikarce z Cleveland nauczyłam się (i cały czas się uczę) poznawać świat na nowo, nowymi sposobami i szukam tego, czego nie widziałam wcześniej. Wiem, kiedy powiedzieć "tak", a kiedy "nie". Zrozumiałam co nieco o ciszy, słuchaniu samej siebie i podejściu do małych rzeczy.
Chciałabym, abyś i Ty poznał/a książki Reginy Brett i  odkrył/a coś całkiem nowego i niezwykłego.
"Jeśli się obudziłeś, to Bóg jeszcze z tobą nie skończył"
Ocena 6/6  

4 komentarze:

 1. Muszę w końcu sięgnąć po tę pozycję:) Tyle dobrego czytałam i słyszalam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam o niej wiele pozytywnych recenzji, ale jakoś nie mogę się na nią zdecydować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A naprawdę warto! Niby tylko książka, a potrafi zmienić życie ;)

   Usuń