Translate

Szukaj

Współpraca?

Kontakt : mal.gorna0@gmail.com

sobota, 3 lutego 2018

Zakochaj się, Julio

Autorka : Natalia Sońska
Wydawnictwo : Czwarta strona
Liczba stron : 301
Data wydania : Listopad 2017

Historia dzieje się zimą w dwóch pięknych miastach, Krakowie i Zakopanym. Julia - tytułowa bohaterka, mieszkanka Krakowa, młoda i ambitna nauczycielka matematyki w jednym z liceów. Po burzliwym rozstaniu nie szuka miłości, odsuwa wszystko z tym związane najdalej jak umie i skupia się na swojej pasji - nauczaniu matematyki.
Przez czysty przypadek, albo zrządzenie losu zostaje wplątana w szkolną wycieczkę do Zakopanego, gdzie...spotka miłość swojego życia?

  Zimowy klimat, mnóstwo śniegu, wycieczka do Zakopanego, gorąca czekolada i narty. Czego chcieć więcej? Oczywiście miłości! Żeby ją znaleźć niekiedy trzeba przebyć długą drogę rozczarowań, wpakować się w kłopoty, poczekać trochę i przestać się zamartwiać. Jednak nie jest to przepis sprawdzający się w każdej sytuacji, czy w tej także?
  Historia niczym bajka dla dorosłych, z tym, że ta mogła zdarzyć się naprawdę, chociaż uważam, że to rzadkość. Znaleźć takiego romantyka wśród mężczyzn, to sztuka. Być może dlatego książka wydała mi się leciutko przesadzoną, ale tylko odrobinę.
  Książę szuka swojej księżniczki, która na pierwszy rzut oka nią nie jest, więc trzeba się zmierzyć z ciężkimi przeciwnościami losu z uczuciami na ramieniu, by dopiąć swego.
  Książka napisana lekką ręką, szybko się czyta, jest prosta i przejrzysta. Pojawiają się dramatyczne życiowe problemy, złamane kości, wstyd, niepewność i spora dawka humoru uosobiona w jednej z bohaterek. Fabuły dosyć łatwo się domyślić, ale nie zmienia to faktu, że jest to przyjemna lektura idealna na zimowy wieczór, oczywiście jeśli ktoś lubi książki tego gatunku.

Ocena 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz