Translate

Szukaj

Współpraca?

Kontakt : mal.gorna0@gmail.com

czwartek, 27 października 2016

Liceum pożera w całości?

Bądźmy szczerzy : czas nastoletni to czas, kiedy młode ludziki kształtują swoje umysły, plany życiowe i wiele, wiele innych rzeczy, o których myślą nastolatkowie.
Większość z nas ma jakieś pasje albo chociaż coś co lubi, może to być nawet zwykłe siedzenie, bądź leżenie i nicnierobienie.
ALE :
Liceum/ Technikum/ inna szkoła ponadgimnazjalna - niepotrzebne skreślić, zabiera nam mnóstwo czasu, to znaczy nie że zabiera, bo jest to potrzebne i w ogóle, ale no. Chodzi mi o to, że siedzimy w szkole, uczymy się, odrabiamy lekcje i nawet się nie obejrzysz...Gdzie jest dzień? Zniknął. Przeciekł przez palce. Przeminął. Nie ma.
I co teraz? Pisanie postów na bloga, czytanie książki - lektury, bo na książkę taką nieobowiązkową czasu brak; jedzenie w biegu, nauka w autobusie, spanie na najmniej interesujących i najmniej ważnych lekcjach i dalej by wymieniać, naprawdę.
Aczkolwiek szkoła jest fajna, ale o tym w innym wpisie, który pojawi się jutro.
Wracając do tego o czym chciałam powiedzieć :
Może jesteśmy pożerani małymi kawałeczkami, choć zauważamy to po jakimś odstępie czasu, ale nie możemy dać się pożreć!
Na początku szkoły usłyszałam, że to jest najważniejszy czas w moim życiu i mam go nie zmarnować, że pasek na świadectwie nie jest jedyną ważną rzeczą na jakiej powinnam się skupić, bo ani pasek, ani oceny nie zastąpią mi przyjaciół i rodziny, a po za tym moje oceny nie będą za mnie przeżywały za mnie mojego życia. Nie ma takiej opcji!
Ps. Nie chodzi o to, że masz wszystko olać, tylko pomyśl nad rozgraniczeniem tego wszystkiego 
Takie króciutkie przemyślenie na dziś...
Do juterka 

7 komentarzy:

 1. Strasznie żałuję że wybrałam liceum, a nie technikum. Ogólnie strata czasu i tak dalej. W LO uczą wszystkiego i niczego, wszystkiego wymagają i tak dalej. Porażka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie żałuję swojego wyboru, ale kto co lubi ;)

   Usuń
 2. Masz calkowita racje. Przez zadania domowe i nauke na kartkowki sprawdziany i odpowiedzi nie mam czasu juz na nic. Teraz jeszcze zaczelam pracowac i troche sie boje jak to wszystko pogodze

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz calkowita racje. Przez zadania domowe i nauke na kartkowki sprawdziany i odpowiedzi nie mam czasu juz na nic. Teraz jeszcze zaczelam pracowac i troche sie boje jak to wszystko pogodze

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciężko jest przestawić się z obowiązków które miało się w gimnazjum na te teraz :/verqsq.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie tak :/ a jak ktoś olewał gimnazjum, to już w ogóle szkoda gadać...

  OdpowiedzUsuń