Translate

Szukaj

Współpraca?

Kontakt : mal.gorna0@gmail.com

sobota, 1 września 2018

Powrót do szkoły - czas skłamać!

Dla tych, którzy nie mają kalendarza, bądź stracili poczucie czasu - wakacje dobiegają końca. Tak, wiem, to smutne. Na szczęście jest jeszcze trochę czasu, żeby pośmiać się z samych siebie...I ze swoich kłamstw.

1. W tym roku będę się uczyć!

Ile razy to sobie powtarzasz? Co rok? A może co semestr?
Nie martw się, mnóstwo uczniów tak robi. Być może chcą uspokoić swoich rodziców, albo też samych siebie. Są tacy, którzy naprawdę w to wierzą! No i zostali jeszcze ci, dla których to nie jest kłamstwo. Ty też tak możesz, to nie wstyd coś potrafić. Czasami czuję się jakbym odkrywała tajemnice wszechświata! Naprawdę warto!

2. Nie będę się spóźniać!

Mhm, tak, jasne. Po tym jak trzy razy naciśniesz drzemkę, to nie będzie zmiłuj.
Może się zdarzyć, że w poniedziałek będziesz potrzebować piętnaście minut, we wtorek dwadzieścia, a w środę aż godzinę. Odjedzie jeden autobus, drugi, cztery tramwaje i pociąg, a
ty zdyszany bądź zdyszana będziesz stać bezradnie na przystanku, plując sobie w brodę za swoje lenistwo i guzdranie. Jednak nie każdy dzień musisz zaczynać ze złością i wrzaskiem, wystarczy dobrze się zorganizować.

3. Wszystkie prace domowe będą odrobione!

Kto chociaż raz miał takie postanowienie? Jak długo wytrwaliście?
Z reguły plan wygląda tak :
- Szkoła
- Szybki powrót do domu
- Odrobienie wszystkich lekcji
- Przyjemności

Jak wygląda prawda?
Okej, jak na razie wszystko jest dobrze...Może będę robić tylko te najważniejsze? O! Albo tylko u tych nauczycieli, którzy to sprawdzają! Albo nie! Tylko tych najsurowszych, którym nie da się nic wkręcić. A może w ogóle nic nie odrabiać?
Tak, to ostatnie brzmi jak plan.


4. Koniec ze śmiesznymi kotami w internecie!

Dobra, koty są fajne, przytulaśne, słodziutkie, zabawne i...Czasochłonne. Zastanawiacie się, gdzie schowano te wszystkie cenne minuty składające się w godziny, a w rezultacie w dni waszego życia? Ja wiem gdzie. W internecie. Sprawdzasz na fejsie kto ma dzisiaj urodziny, potem oglądasz snapy, a w końcu trafiasz na śmieszne filmiki z kotami. Potem wracasz do rzeczywistości kilak godzin później, i nie wiesz co się dzieje. W efekcie jesteś w tyle ze wszystkim.

5. Będę spać 8 godzin! 

Planujesz się wyspać, bo to podobno pomaga w życiu? Będziesz ogarniać co się dzieje, będziesz mieć więcej siły, a skoro jesteś wypoczęty, to nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Nieprawda. I tak wiem, że do późnej nocy oglądasz filmiki w internecie. P.S. Mam nadzieję, że nikt nie bierze tego do siebie. Do następnego! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz