Translate

Szukaj

Współpraca?

Kontakt : mal.gorna0@gmail.com

wtorek, 25 września 2018

Wielki Ogarnicz Życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego


 Autorka : Pani Bukowa
Wydawnictwo : Flow books
Liczba stron : 304
Data wydania : 2 października 2017

"Wielu ludzi pyta mnie, co tak naprawdę liczy się w życiu. No, w sumie to niewielu. Właściwie to nikt. I bardzo słusznie – bo nie wiem.
Nie chodzę na fitness, nie jem jarmużu, nie przesiaduję z ajfonem w popularnych kawiarniach popijając latte macchiato, ani nie biegam (Boże broń!). A mimo to żyję i mam się dobrze. Szokujące, wiem. Ta książka pokaże wam, jak być szczęśliwym nie robiąc niczego, co się powinno.
Pani Bukowa – kobieta, której nieudolne próby ogarnięcia życia śledzi na facebooku już niemal pół miliona osób. Mówi otwarcie to, co myślą wszyscy. Lubi jedzenie i internety. I wino. I leżeć sobie."

Panią Bukową znacie na pewno. Z Fejsbuka albo z memów (te śmieszno prawdziwo-nieprawdziwe obrazki w internecie). Pełna humoru, zabawna, a przede wszystkim prawdziwa. Ktoś wreszcie powiedział, że nie trzeba być idealnym w postaci obrazków, jakich dzisiejszy świat potrzebuje. Przeczytanie tego (o zgrozo!) trzystustronicowego zbioru zajmuje niewiele czasu, bo większość zajmują króciutkie napisy i portrety Pani Bukowej. Dzisiaj spotykamy się z namiarem informacji i większości po prostu nie przetwarzamy. Tutaj mamy duże udogodnienie. Średniej wielkości, nie za gruba, więc nada się na podróż, pełna ukrytej ironii, którą wypatrzysz tylko wtedy, kiedy tego chcesz. Ja widziałam to wszędzie, bo sarkazm i ironia płyną już we krwi. Jeszcze więcej zalet? Proszę bardzo! 
Jeśli nie masz pomysłu na prezent z okazji osiemnastych urodzin (albo jakichkolwiek innych okazji), to Wielki Ogarniacz Życia będzie w sam raz. Prześmiewczo przedstawiony "świat dorosłych" nie wydaje się aż taki straszny, no i ogólnie rzez biorąc poradnik powinien mieć tytuł w stylu "jak nie ogarniać życia", ale nic. Uczmy się na cudzych błędach. 

Teraz kolej na wady. Po pierwsze, jest mała dostępność tejże pozycji, co mnie niesamowicie irytuje, bo wcisnęłabym to wszystkim moim znajomym, którzy kończą 18-ście lat. Dobra, może nie wszystkim, ale dziewczynom na pewno. Po drugie : ja chcę więcej nie-porad od Bukowej! Na szczęście dowiedziałam się, że jest kolejny tomik Ogarniacza. Hura, cieszmy się i zbierajmy fundusze! 
Cóż więcej mogę Wam napisać? Sięgnijcie, przeczytajcie i oceńcie sami, albo po prostu wejdźcie w internety. Może troszeczkę przesłodziłam, ale co poradzę? Ironia mnie kupiła!

Ocena : 5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz