Translate

Szukaj

Współpraca?

Kontakt : mal.gorna0@gmail.com

piątek, 17 sierpnia 2018

Jestem taka piękna - FILM


  • Data premiery (w Polsce) : 29 czerwca 2018 
  • Reżyseria : Abby Kohn, Marc Silverstein
  • Gatunek : Komedia
  • Czas trwania : 1 godz. 50 min.
  • Główne role : Amy Schumer, Michelle Williams, Rory Scovel, Tom Hopper reszta >>tutaj<<


Dzisiejszy świat nas oszukuje. Wymaga perfekcji w wielu dziedzinach takich jak wiedza, umiejętności, wygląd, czy akceptację wszystkiego naokoło. Dzisiaj przychodzę do Was z "pisaną na zimno" opinią o filmie "Jestem taka piękna" z Amy Schumer.

Jest to historia młodej kobiety, która, powiedzmy wprost, czuje się gruba, tak też traktuje ją otoczenie. Blondynka czuje się nieszczęśliwa w swoim ciele, nie lubi swojej pracy w "redakcji" znajdującej się w piwnicy China Town oraz nie akceptuje dyskryminacji ze względu na wagę. Któregoś dnia postanawia zmienić swoje życie i idzie na siłownię, gdzie darzył jej się mały wypadek. Rene ma uraz głowy, po przebudzeniu wydaje jej się, że jest najpiękniejszą, najmądrzejszą, najseksowniejszą i najlepszą kobietą na świecie. Nowa pewność siebie pozwalają jej na spełnianie marzeń i zdobywanie kolejnych życiowych szczytów.


To prawie dwie godziny pełne humoru, niezręcznych sytuacji i cringu. Specyficzne podejście reżyserów do tematu sprawia, że film jest lepszy w odbiorze i łatwiej zrozumieć to, co się dzieje na ekranie. Osobiście uważam, że poruszony problem jest bardzo istotny, szczególnie w kontekście młodych ludzi, na których wpływa wiele czynników z otoczenia, również tych niewłaściwych.

Żyjemy w czasach, kiedy status społeczny i majątkowy mają ogromne znaczenie. Liczy się wygląd, osiągnięcia, zarobki...Niewielu chce patrzeć jaką drogę przebyłeś, ani jaki był jej koszt, którym w dużej mierze mogą być relacje z bliskimi, własne zdrowie - fizyczne jak i psychiczne. Ważny jest tylko efekt. Chcemy być akceptowani, podziwiani, nagradzani i oklaskiwani. Często robimy rzeczy, które nigdy wcześniej nie przyszłyby Nam do głowy i nie patrzymy na część konsekwencji z jakimi przyjdzie Nam się spotkać.
Ta ekranizacja uświadomiła mi, chociaż mam pewność, że nie jestem jedyna, że powinniśmy walczyć przede wszystkim o samych siebie i zobaczyłam jak wiele zależy od naszego spojrzenia na rzeczywistość. To TY ją malujesz. Od CIEBIE zależy paleta barw. Nie mówię, że 100% zależy od
Ciebie. Wszystko zależy od tego jak na to spojrzysz.

Gorąco polecam!

Ocena : 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz