Translate

Szukaj

Współpraca?

Kontakt : mal.gorna0@gmail.com

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Rywalki

Autorka : Kiera Cass
Cykl : Selekcja (tom 1)
Wydawnictwo : Jaguar
Liczba stron :  336
Data wydania : 5 luty 2014

"Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.
Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer.
Dla Ameriki Eliminacje to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie.
Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić…"

I tak to jest. Mówimy : "Nie, nie i nie", a potem głupio nam się przyznać, że wszyscy wokół mieli rację. 
Książka wciąga bez reszty, wystarczył moi jeden dzień , żeby przeczytać 1 tom...America, Maxon i Aspen...Niedawno czytałam coś podobnego, ale...To nie to samo, każda książka ma swój urok i swoją aurę emocjonalną. Czytając, czasem płaczemy, czasem śmiejemy a w niektórych, rzadkich przypadkach mamy dreszcze, albo gęsią skórkę z wrażenia. Może nawet prowadzimy monolog z bohaterami, coś w stylu : " Dlaczego jej to zrobiłeś?! Ona Cię naprawdę kocha! Nie możesz jej zostawić!" itp.  
Miałam tak praktycznie co chwilę. Ale warto wyjść na wariatkę w oczach siostry dla takiej książki. Nie da się oderwać. Albo cała jednym tchem, albo nie warto zaczynać...
Pani Cass wie co robi. I "Rywalkami" zdobywa 2 miejsce wśród moich ulubionych autorów. 

Ocena 6/6 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz